+48 510 668 012 kontakt@bogatewnetrza.pl
Jaka huśtawka dla dzieci do domu?
Jaka huśtawka dla dzieci do domu?

Maluchy, ale również starsze dzieci lubią zabawę na huśtawce. Dla naszych pociech huśtawka dziecięca to nie tylko forma zabawy, ale także aktywności fizycznej. W dużych miastach możemy znaleźć huśtawki na placach zabaw i w parkach, osoby z własnymi ogrodami mogą je zamontować na drzewie czy też trzepaku, co jednak, gdy nie mamy takiej możliwości?

Na pomoc przychodzą producenci huśtawek do domu, którzy oferują coraz większy wybór huśtawek drewnianych, które można zamontować w każdym pomieszczeniu. Jaką wybrać, by była bezpieczna i sprawiała dużo radości naszym pociechom?

 

Fot. Instagram: oleniaczka

 

Wybierając huśtawkę, kierujmy się bezpieczeństwem

Huśtawka to zabawka, która jest bardzo uniwersalna. Może być wykorzystywana do bujania niemowlaków, ale chętnie bawią się na niej starsze pociechy. Niezależnie jednak od tego, w jakim wieku są nasze dzieci, wybierając huśtawkę do domu, musimy pomyśleć o dwóch rzeczach: bezpieczeństwie oraz wygodzie. Jeśli nasze dziecko jest jeszcze niemowlakiem, trzeba pomyśleć o huśtawce z oparciem, które zabezpiecza niemowlę przed wypadnięciem. Ponieważ huśtawka dla dziecka do domu musi być wygodna, aby nie męczyła pociechy po kolejnych minutach na bujaku, warto rozglądać się za takimi, które są wykonane z naturalnych materiałów (np. bawełny) i są odpowiednio wykończone.

 

Na zdjęciu:

Huśtawka domowa dla dzieci

 

Od kiedy huśtawka dla dzieci?

Tak naprawdę taką zabawkę można zamontować w domu w każdej chwili. Dla niemowlaków bardzo ważne jest bujanie i kołysanie. Jeśli nie chcemy korzystać z klasycznych bujaków, to możemy kupić odpowiednie, bardzo bezpieczne huśtawki dla niemowląt z oparciem, które pozwalają w późniejszym czasie na zabawę starszych dzieci. Wszystko dlatego, że wspomniane oparcie jest wyjmowane i docelowo z takiej huśtawki skorzystają dzieci o wadze do 18 kg. Starsze pociechy na pewno nie obrażą się, kiedy zamontujemy im huśtawkę pokojową, która przypomina klasyczne huśtawki ogrodowe, ale jest bardzo elegancka i funkcjonalna, a jej udźwig to nawet 100 kg.

 

Na zdjęciu:

Huśtawka pokojowa dla dzieci szara

 

Jak zamontować huśtawkę dla dzieci w domu?

Domowe huśtawki dla niemowląt, tak samo jak drewniane huśtawki dla dzieci, cechuje bardzo łatwy montaż. Można je zamocować na dwa sposoby: pod sufitem na specjalnych hakach lub też we framudze drzwi na kółkach lub drążku. Haczyki takie sprzedawane są oddzielnie, ale ich cena nie jest wygórowana i można je zamówić wraz z huśtawką. Haki wkręcane w sufit warto zamocować na kołkach rozporowych, bo dzięki temu mamy pewność, że huśtawka się nie zerwie, jeśli zaś haki wkręcamy w powierzchnie drewnianą, taką jak framuga drzwi, to nie ma konieczności korzystania z kołków rozporowych.

 

Huśtawki pokojowe pasują do każdego wnętrza

Ponieważ producenci huśtawek idą z duchem czasu, to na rynku możemy znaleźć ogromny wybór kolorystyczny huśtawek domowych. Dostępne są między innymi huśtawki w kolorach: szarym, różowym, czarno-białe, czarne, miętowym i innych.

 

Na zdjęciu:

Huśtawka do pokoju dziewczynki

 

Jaka najlepsza huśtawka dla dziecka?

Wybór huśtawki, którą można zamontować w domu, nie jest trudny. Ważne jest kierowanie się bezpieczeństwem i wygodą malucha oraz względami estetycznymi, aby ukochana zabawka naszego dziecka pasowała do wnętrza, w którym się znajduje.

Kategorie blog
Chmura tagów
Powrót >
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl